سند مالکیت خودرو برای شاکیان نگین خودرو صادر شد

سند مالکیت خودرو برای شاکیان نگین خودرو صادر شد

بیش از ۶۰۰ نفر از کسانی که از شرکت نگین خودرو ماشین تحویل گرفته اند، اما سند مالکیت به نام آن‌ها صادر نشده بود درخواست الزام به تنظیم سند خودرو داشتند.

عباس پوریانی رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران با اشاره به مختومه شدن بیش از ۶۰۰ پرونده موسوم به نگین خودرو در مجتمع شهید مدنی تهران گفت: یکی از پرونده‌هایی که از قبل در مجتمع شهید مدنی تشکیل شده پرونده موسوم به نگین خودرو است که ماهیت حقوقی دارد.

وی گفت: در این پرونده کسانی که از این شرکت، خودرو تحویل گرفته اند، اما سند مالکیت به نام آنها صادر نشده بود درخواست الزام به تنظیم سند خودرو داشتند. این مقام قضایی بیان کرد: در این پرونده با پیگیری‌هایی که انجام شد و مدیریتی که در روند رسیدگی در پرونده وجود داشت بیش از ۶۰۰ پرونده که در بحث الزام به تنظیم سند رسمی مطرح بود به نهاد داوری ارجاع شد.

پوریانی تصریح کرد: خوشبختانه در این خصوص رأیی که توسط داور صادر شد مورد تایید و رضایت طرفین پرونده قرار گرفت.

رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران ادامه داد: نهایتاً همه شاکیانی که به دنبال الزام به تنظیم سند رسمی و به عبارتی انتقال سند خودرو بودند به منظور خود رسیده و سند مالکیت به نام این شاکیان که تعدادشان بیش از ۶۰۰ نفر بود صادر شد؛ لذا با رسیدگی مناسبی که به این پرونده ها انجام شد این تعداد پرونده به نحوی که رضایت طرفین حاصل شود مختومه شد.

وی توضیح داد: البته پرونده دیگری نیز با این عنوان در دادسرا مطرح است. در آن پرونده مردم به عنوان شاکی، از شرکت نگین خودرو طرح شکایت کیفری داشته اند که آن پرونده به لحاظ کیفری در حال رسیدگی است و هنوز منجر به صدور رأی نشده است.

پوریانی گفت: در آنجا مردم برای دریافت خودرو ثبت نام و پول هم واریز کرده‌اند، اما هنوز خودروی ثبت نامی خود را تحویل نگرفته‌اند که آن پرونده با موضوع کلاهبرداری در حال رسیدگی است.


نظر شما برای “سند مالکیت خودرو برای شاکیان نگین خودرو صادر شد”

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.

رفتار هیجانی سکه نسبت به کاهش نرخ سود
چه شد که طلا رکورد شکست؟
آیا کاهش نرخ سود بانکی بازار مسکن را تکان می‌دهد؟
نتوانستیم ربا را از نظام بانکداری حذف کنیم
ظرفیت اقتصاد ایران سالی ۵۰۰هزار شغل است
تلاش برای افزایش اشتغال‌زایی صنعت خودرو و قطعه
رتبه سوم خدمات پس از فروش به رامک یدک رسید
فراخوان ۲۸۱ هزار فولکس در آمریکا
افزایش واردات قطعات منفصله خودرو به کشور
رونمایی از کیای جدید در فرانکفورت