درگیری ترامپ و جان کری بر سر برجام

درگیری ترامپ و جان کری بر سر برجام

 «جان کری،» وزیر امور خارجه آمریکا، روز گذشته با انتقاد از «دونالد ترامپ،» نامزد جمهوری‌خواه و افراطی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، وی را «مایه ننگ» خواند. ترامپ  از کری بدلیل اتخاذ «سیاست درهای باز» انتقاد کرد. نامزد افراطی جمهوری‌خواهان همواره با انتقاد از سیاست‌های مهاجرتی در قاره اروپا، هشدار داده است در صورت انتخاب به عنوان رئیس‌جمهور آتی آمریکا مرزهای این کشور را بر روی مهاجران خواهد بست.
«جان کری،» وزیر امور خارجه آمریکا، روز گذشته با انتقاد از «دونالد ترامپ،» نامزد جمهوری‌خواه و افراطی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، وی را «مایه ننگ» خواند. ترامپ نیز امروز (دوشنبه) به اظهارات کری واکنش نشان داد. نامزد جنجالی حزب جمهوری‌خواه با نشانه رفتن توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی، اظهار داشت: باور نمی‌کنم کری چنین توافق وحشتناک و شرم‌آوری را امضا کرده باشد. نمی‌دانم چه چیزی باعث شده است وی یکی از احمقانه‌ترین و بدترین توافق‌هایی را که تاکنون دیده‌ام، امضا کند.

ترامپ همچنین از کری بدلیل اتخاذ «سیاست درهای باز» انتقاد کرد. نامزد افراطی جمهوری‌خواهان همواره با انتقاد از سیاست‌های مهاجرتی در قاره اروپا، هشدار داده است در صورت انتخاب به عنوان رئیس‌جمهور آتی آمریکا مرزهای این کشور را بر روی مهاجران خواهد بست.

ترامپ در ادامه حملات لفظی خود جان کری و دولت اوباما را متهم کرد آمریکا را به سوی نابودی می‌برند. وی افزود: «ما اکنون با تمامی شرکای تجاری خود قراردادهای وحشتناکی را امضا می‌کنیم. اشتغال این کشور نابود شده است. ما داریم همه چیز را از دست می‌دهیم.»

وی همچنین سیاست درهای باز را برای امنیت آمریکا فاجعه‌بار خواند و مدعی شد: ادامه چنین سیاستی به نابودی بزرگترین ملتی که بر روی کره زمین زندگی می‌کنند، می‌انجامد.


نظر شما برای “درگیری ترامپ و جان کری بر سر برجام”

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.

ایران در نبرد با آمریکا بر سر تحریم‌ها، دوستان زیادی خواهد داشت
آیت الله مکارم: سود بانکی جایز نیست
موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات جمعی
پیام تبریک ظریف به همتای سوری اش
آینده کشور با آگاهی مردم تأمین است
سلفی رباینده هواپیما با کمربند انتحاری
اتریش خواهان گسترش همکاری با ایران
درخواست بازگشایی سفارت کانادا در ایران
۱۰ سال زندان در انتظار رباینده هواپیما
در صورت حمله ایران به اسرائیل، ایران را به کلی محو خواهیم کرد