همه وام هایی که در حال حاضر می توانید بگیرید

یک سری وام هایی  از دیرباز وجود داشته اند و حالا تنها سر و شکل و شرایط دریافت و پرداخت اقساط شان عوض شده است. یکسری هم هستند که قبلا نبوده اند و حالا تازه پا به عرصه گیتی نهاده اند. اینجا با هم چند تا از معروف ترین وام هایی که هم اکنون در دسترس شما هستند و احتمالا می توانید با توجه به شرایط تان حداقل از نیمی از آنها استفاده کنید، آشنا می شویم.
وام خرید مسکن؛ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰
مقدار این وام ۳۵ میلیون تومان است که البته می توانید ۱۰ میلیون دیگر هم به آن اضافه کنید و بشود ۴۵ میلیون تومان. این وام به هر کسی و هر چند بار که بخواهد، داده می شود به شرطی که پرداخت اقساط وام قبلی تمام شده باشد.
تنها شرط دریافت این وام، خرید خانه است و سند ملک به رهن بانک مسکن می رود. برای گرفتن وام شما درواقع یک سری اوراق حق تقدم بانک مسکن را از فرابورس می خرید که هر برگ ۵۰۰ هزار تومانی آن، حدود ۷۰ هزار تومان ارزش دارد. این طوری برای گرفتن وام ۳۵ میلیونی باید حدود ۲٫۵ میلیون تومان کارمزد بدهید و اگر ۱۰ میلیون اضافه را هم بخواهید، باید حدود ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.
مدت بازپرداخت: ۱۲ سال
نرخ سود: ۱۵ درصد
مبلغ اقساط ماهانه: ۵۲۷ هزار تومان برای وام ۳۵ میلیونی
کل رقم بازگشتی به بانک: ۷۶ میلیون تومان
وام خرید مسکن اول؛ ۸۰,۰۰۰,۰۰۰
این وام مختص کسانی است که تا به حال هیچ خانه ای به نامشان نشده و هیچ وام مسکنی هم دریافت نکرده اند. سقف این تسهیلات در تهران ۸۰ میلیون تومان است و در شهرهای دیگر بسته به جمعیت ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان تعریف شده است. نکته ای که در دریافت این وام مهم است، گذاشتن سپرده برای مدت مشخص نزد بانک است که بسته به میزان سپرده و زمان آن، وام به شما تعلق می گیرد. اگر فرض کنیم شما می خواهید ۸۰ میلیون تومان وام بگیرید، باید مبلغ ۴۰ میلیون تومان را برای مدت یک سال نزد بانک بگذارید. هم چنین شما می توانید بعد از شش ماه وام ۴۰ میلیونی بگیرید.
مدت بازپرداخت: ۱۲ سال
نرخ سود: ۱۴ درصد
مبلغ اقساط ماهانه: یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برای وام ۸۰ میلیونی
کل رقم بازگشتی به بانک: ۱۶۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
وام خودرو: ۲۵,۰۰۰,۰۰۰
درواقع آپدیت شده همان وام ۷ میلیونی خرید خودرو است که بعد از کش و قوس های تحریم خرید خودرو و بحران در این صنعت، به حداکثر ۸۰درصد قیمت خودروی داخلی و ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت. مورد مهمی که درباره این وام وجود دارد، این است که دیگر لازم نیست شما به بانک بروید و طرف حساب شما شرکت خودروسازی است. شما به نمایندگی فروش خودرو مراجعه و خودروی خود را انتخاب و ما به التفاوت را پرداخت می کنید و علاوه بر آن، تعدادی چک یا سفته که به صورت شش ماهه می پردازید، ثبت نام می کنید و احتمالا خودروی خود را تحویل می گیرید.
مدت بازپرداخت: ۷ سال
نرخ سود: ۱۶ درصد
مبلغ اقساط ماهانه: ۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان. اگر تمام وام ۲۵ میلیونی را دریافت کنید.
کل رقم بازگشتی به بانک: ۴۱ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان
وام خرید کالا؛ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
این وام هم برای رونق صنعت کشور اجرایی شده و قرار است شما با گرفتن این وام و خرید کالای فقط ایرانی به چرخه اقتصاد کشور کمک کنید. در این قسمت شما کار چندانی با بانک ندارید و تنها کافی است در یک بانک ثبت نام کنید. شرط اصلی اما داشتن کار و میزان حقوق مشخص است تا براساس آن، بانک به شما یک کارت اعتباری تا سقف ۱۰ میلیون تومان بدهد که با آن بتوانید از فروشگاه های سطح کشور کالای ایرانی بخرید و مبلغ آن به صورت قسطی از حقوقتان کم شود. اعتبار موجود در کارت، رابطه مستقیمی با درآمد شما دارد.
مدت بازپرداخت: ۱۸ ماه
نرخ سود: ۱۲درصد
مبلغ اقساط ماهانه: ۶۰۵ هزار تومان در صورت دریافت حداکثر ۱۰میلیون تومان
کل رقم بازگشتی به بانک: ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
وام ازدواج؛ ۳,۰۰۰,۰۰۰
کم رمق ترین اما در عین حال سخت ترین وام ممکن در طول دوران بشریت. این وام در حال حاضر برای هر کدام از زوجین ۳ میلیون و در مجموع ۶ میلیون تومان است و دقیقا معلوم نیست قرار است کدام مشکل آنها را حل کند.
البته در شرایطی خاص اگر زوجین زیر ۲۵ سال و دانشجو و کلی چیزهای دیگر هم باشند،  می توانند تا ۱۰ میلیون هم وام بگیرند که البته سختی خودش را دارد. از آنجا که سود این وام خیلی کم است، کلی ضامن و چک و سفته برای محکم کاری از شما می گیرند و تازه باید کلی هم در نوبت بمانید. برای مثال، امسال تا کنون حدود ۴۵۰ هزار وام ازدواج داده شده و حدود ۵۵۰ هزار نفر هم در نوبت هستند.
مدت بازپرداخت: ۳۶ ماه
نرخ سود: ۴ درصد
مبلغ اقساط ماهانه: ۹۳هزار تومان در صورت دریافت ۳ میلیون تومان
کل رقم بازگشتی به بانک: ۳ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید