بازار خودرو همچنان در رکود بسر می برد

عضو اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران از تداوم رکود در بازار خودروهای داخلی خبر داد.

وی گفت : اعلام جزئیات بسته پیشنهادی دولت و اختصاص وام خرید به متقاضیان نیز تا این لحظه تاثیر چندانی در وضعیت فعلی حاکم بر بازار نداشته و همچنان بازار خودروهای داخلی با رکود جدی همراه است.

غلامحسین قاسمیان در گفتگویی اظهار داشت : در صورت ادامه وضعیت فعلی و عملی نشدن تسهیلات اختصاصی به متقاضیان ، بازار خودرو همچنان با رکود همراه خواهد بود چه بسا که بلاتکلیفی در این زمینه و عملی نشدن تسهیلات خرید ، روز به روز اوضاع بازار خودرو را در وضعیت بدتری قرار دهد.

وی تصریح کرد : متاسفانه بسیاری از متقاضیان خرید خودرو با اعلام جزئیات تسهیلات اختصاصی از سوی دولت ، در انتظارند تا بازار خودرو با تغییر و یا کاهش قیمت مواجه شود در حالی که با ارائه تسهیلات خرید نیز قیمت خودرو در بازار تغییر نخواهد کرد.

وی افزود : به متقاضیان خرید خودروهای داخلی توصیه می شود شرایط کنونی بازار را از دست ندهند چرا که شرایط فعلی بهترین زمان برای خرید خودرو است و اصلا در انتظار کاهش قیمت نباشند چرا که قیمت خودروهای داخلی بیش از قیمت های مصوب شده افت نخواهد کرد.

وی گفت : هرچند شرایط اعلام شده تسهیلات خرید خودرو ، به نظر شرایط مناسبی را برای خریداران فراهم خواهد کرد اما با توجه به اوضاع کنونی بازار خودرو به نظر نمی رسد در صورت عملی شدن بسته پیشنهادی دولت نیز بازار خودرو با تحرک و رونق بسیار زیادی مواجه شود.

وی تصریح کرد : با وجود طرح های پیشنهادی دولت تاکنون قیمت خودرو های داخلی نیز در بازار تغییری نداشته و همچنان با قیمت کارخانه معامله می شود.

این فعال بازار خودرو در ادامه به ادامه رکود بازار وارداتی ها پرداخت و خاطر نشان کرد : با وجود عرضه بسیار محدود خودروهای مدل ۲۰۱۶ ، تاکنون این موضوع نیز در بازار وارداتی ها تحرک چندانی ایجاد نکرده است و همچنان بازار در رکود شدید است و صرفا ورود مدل های جدید کمی در افت قیمت مدل ای پایین تر موثر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید