پشت پرده باور نکردنی از عدم حضور اسکوچیچ در سپاهان

اینکه یک مربی نمی خواهد از تیم قعر جدولی جدا شود و به یک تیم مدعی که در آسیا هم حضور دارد نرود یعنی پشت پرده ای عجیبی وجود دارد.

درست در لحظه ای که هواداران سپاهان منتظر ورود اسکوچیچ به اصفهان بودند، این مربی کروات اعلام کرد نمی تواند در این برهه تیمش را ترک کند و به اصفهان برود! اما چرا این اتفاق افتاد و اصولا چرا باید یک مربی شکست خورده در اهواز حاضر شود مصائب حضور در این شهر را به جان بخرد اما به اصفهان و تیم مدعی سپاهان با بازیکنانی به مراتب بزرگتر و بهتر نرود؟ برای پی بردن به موضوع بهتر است از کمی قبل شروع کنیم.
سه فصل قبل اسکوچیچ در ملوان به عنوان یک مربی مولف و کارآمد به فوتبال ایران معرفی شد.پس از این موفقیت بود که خیلی از تیم های ایرانی خواستار جذبش شدند و در نهایت قرعه به نام فولاد افتاد. اما پس از سونامی کارت های پایان خدمت جعلی ، فولاد بیشتر ستاره های تاثیرگذارش از قبیل بختیار رحمانی ،سروش رفیعی ، آرش افشین،عبدالله زاده و خیلی ها دیگر را از دست داد. به طوری که در لیگ قبل هر هفته فولاد یکی دو بازیکنش را جدا شده می دید و با این وجود اسکوچیچ در سال اول توانست کارنامه قابل قبولی را از خود بر جای بگذارد. قبل از پایان فصل و در روزهایی که تیم هایی مثل استقلال به دنبال سرمربی جدید بودند مدیریت وقت فولاد از ترس اینکه اسکوچیچ را از دست ندهد با او یک قرارداد خوب بست به تصور اینکه در لیگ پانزدهم با توجه به بازیکنان جدید جذب شده، فولاد در کورس قهرمانی قرار می گیرد.
اما زهی خیال باطل. فولاد بدترین تیم لیگ جاری در بعد امتیاز گیری است و با تنها یک برد در انتهای جدول جا خوش کرده است. مدیران فولاد در چند برهه قصد فسخ قرارداد با اسکوچیچ را داشتند اما این مربی که قراردادش نزدیک به ۲ میلیارد تومان می شود فقط در صورتی استعفا را قبول می کند که همه پولش را بگیرد.
در چنین وضعیتی بود که ناگهان خبر پیشنهاد سپاهان رسمی شد. اما سپاهانی ها فقط  در یک صورت پای مذاکره می نشستند. اسکوچیچ می بایست با فولاد به صورت رسمی فسخ می کرد. وقتی این مربی با این شرایط مواجه شد با مدیران فولاد پای میز مذاکره نشست. او اعلام کرد حاضر است بدون گرفتن غرامت از فولاد جدا شود اما به این شرط که اگر با سپاهان به توافق نرسد مجددا به عنوان سرمربی در اهواز فعالیت کند.نقشه ای که بر آب شد
وقتی مدیران فولاد با این خواسته مخالفت کردند، اسکوچیچ ناگهان به تردید افتاد. مدیربرنامه های او به وی اعلام کرد شاید مدیران بالادستی دو تیم با یکدیگر توافق پنهانی کردند تا با این وضعیت او از فولاد بدون گرفتن غرامت خارج شود و سپس سپاهان هم اعلام کند بر سر مبلغ قرارداد به توافق نرسیدند و اسکوچیچ از آنجا مانده از اینجا رانده شود.
از این رو این مربی کروات حاضر به انجام ریسک نشد و چون شنیده بود احتمال دور خوردنش وجود دارد شامگاه سه شنبه در تمرین فولاد حاضر شد تا مدیران فولاد متوجه شوند این مربی تا پایان فصل قصد رفتن از اهواز را ندارد!
شاید روزی که فولاد توسط او به لیگ یک سقوط کرد آن وقت فولادی ها به این نتیجه برسند هنگام قرارداد بستن با خارجی ها، می بایست جوانب احتیاط  را رعایت کنند و طوری قرارداد نبندند که یک مربی علی رغم این همه شکست باز دست بالا را هنگام فسخ قرارداد نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید